czwartek, 21 wrześniaSKUTECZNY MARKETING TWOJEJ FIRMY

Jaki jest koszt strony internetowej?

Prowadząc działania w sieci niezbędne jest posiadanie strony internetowej. Jest ona wizytówką marki w sieci i pozwala klientom w łatwy sposób dotrzeć do informacji o przedsiębiorstwie. Jaki jest koszt strony internetowej? To zależy od pewnych czynników jakimi są na przykład poziom zaawansowania technologicznego strony, osoba, która ją tworzy i tak dalej.

Trzeba wiedzieć, że funkcjonalna, skuteczna wizerunkowo i profesjonalna strona internetowa będzie miała swoją cenę. Nie warto na niej oszczędzać, ponieważ można dzięki niej zyskać wiele korzyści. Czym jest i jaki jest koszt strony internetowej?

Czym jest strona internetowa?

Komu zlecić stworzenie strony internetowej

Strona internetowa jest pewnego rodzaju wizytówką marki w sieci. nie da się ukryć, że bez strony internetowej profesjonalizm przedsiębiorstwa będzie słabiej odbierany. Dzięki posiadaniu strony internetowej możliwe będzie dotarcie również do swoich klientów z informacjami o firmie. Zarówno tymi podstawowymi jak adres, godziny pracy, numer telefonu czy adres e-mail, ale również i z tymi bardziej dokładanymi, czyli misja i wizja działalności, osiągniecia, którymi warto się dzielić z konsumentami i wiele innych. Posiadanie strony internetowej firmy zapewnia pewne źródło informacji o przedsiębiorstwie, jego doświadczeniu i ofercie.

Jakie rodzaje strony internetowej można wyróżnić?

Jak już zostało to wyżej wspomniane koszt strony internetowej zależy też od jej rodzaju i stopnia zaawansowania technologicznego. Można więc wyróżnić:

  • Strona wizytówka – jest to strona, która powinna być bardzo przejrzysta, nieskomplikowana, na której będą znajdowały się wszystkie najważniejsze informacje na temat firmy. Ze względu na ich mały stropień zaawanasowana są wybierane najczęściej przez firmy, które swoją działalność prowadzą głównie poza Internetem.
  • Profesjonalna strona internetowa firmy – strona taka ma rozbudowane rozwiązania graficzne, funkcjonalność i wiele innych możliwości, ten rodzaj witryny wybierany jest natomiast przez firmy, które swoją działalność prowadzą w sieci i zależy im na budowaniu relacji z klientami. Co więcej dzięki takiej stronie możliwe jest uzyskiwanie lepszych wyników w wynikach wyszukiwania.
  • Strona internetowa sklepu – dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest polaczenie strony internetowej i sklepu i administrowanie ich za pomocą jednego panelu.
  • Strona blog – jest to rodzaj strony internetowej, na której można umieszczać wpisy. Dzięki prowadzeniu bloga można nawiązać bezpośrednią relację z klientem, pozwala on na lepszą komunikację aniżeli zwykła strona internetowa.

Komu zlecić stworzenie strony internetowej?

Koszt strony internetowej zależy też od jej wykonawcy, im większym uznaniem będzie się on cieszył wśród swoich klientów tym proponowana przez niego cena będzie wyższa. Trzeba jednak wiedzieć, że w sieci można też natknąć się na nierzetelnych wykonawców. Tworzenie strony wymaga czasu i dużego zaangażowania, zbyt niskie ceny mogą świadczyć o braku profesjonalizmu. Nie warto więc wybierać wykonawców, którzy nie są sprawdzonymi osobami i nie posiadają dobrych opinii.

Jaki jest koszt strony internetowej?

Jaki jest koszt prowadzenia sklepu internetowego

Tak jak już to zostało wspomniane koszt strony internetowej zależy od kilku czynników. Od tego kto ją wykona, jaki będzie stopień jej zaawansowania oraz od jej rodzaju. Oczywiście każda osoba może podać inną cenę, jednak, jeśli pokazać poglądowo jak będzie to wyglądało to można powiedzieć, że strona blog będzie kosztowała od 500 do 2500 zł. Sklep internetowy od 2000 do 7 500 zł, a strona wizytówka od 1000 do 1500 zł. Oczywiście to tylko poglądowe stawki, warto więc wcześniej zapytać jaka będzie cena wykonania określonej strony, ponieważ zwykle będzie ona ustalana indywidualnie.

Ile kosztuje prowadzenie sklepu internetowego?

Niestety tutaj także nie da się podać jednej konkretnej kwoty. Wydatki na prowadzenie e-sklepu uzależnione są także od wielu czynników. Jego koszt będzie zależał od tego jakie wymagania ma firma i w jakim modelu biznesowym funkcjonuje. Na koszty związane z prowadzeniem sklepu internetowego składa się:

  • Stworzenie opisów i zdjęć dla sklepu internetowego
  • Pozyskiwanie klientów
  • Obsługa klientów

Te i wiele czynników mocno różnicują cenę jego prowadzenia. Nie da się więc jej jednoznacznie określić, wszystko bowiem zależy od tego jak bardzo profesjonalne będą owe działania.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *